Publicatie Trots Sint Tunnis
Door Ronald Korsten
Al twintig jaar organiseert George van Els een podium in Sint Anthonis voor stand-up comedy. Aanvankelijk in zijn horecazaak aan de Noordkant, later in het MFC, tussendoor zelfs in de manege en de afgelopen acht jaar in de grote zaal van Oelbroeck. Daar proberen zowel aankomende talenten als bekende namen het publiek plat te spelen.
Samen met Oelbroeck presenteert George de Sint Tunnisse avonden onder de naam Comedyhuus. De programmering en line-up worden verzorgd door het Amsterdamse Comedytunes. De vaste formule: drie comedians en een MC. “Dat is de Master of Ceremony. Of in gewoon Hollands: degene die de avond aan elkaar praat,” legt George uit. “Meestal is de MC een ervaren artiest die de zaal alvast wat opwarmt. De laatste van de drie comedians is de headliner, degene waar het meeste van verwacht wordt. Maar eerlijk gezegd vind ik het prachtig als juist één van de anderen de verrassing van de avond blijkt. De MC houdt de boel bij elkaar en zoekt vaak ook interactie met het publiek.”
Het Sint Tunnisse publiek heeft de naam niet het makkelijkste te zijn. George lacht: “Klopt, we staan bekend om onze directe reacties. De meeste artiesten kunnen daar prima mee omgaan. En pas op: denk als publiek niet dat je zelf grappiger bent dan de comedian. Dan ben je de rest van de avond de klos.” Een andere verandering door de jaren heen: het publiek staat niet meer, maar zit. “Jawel, sommigen vinden dat maar niks. Toch merken we dat er door een zittend publiek beter geluisterd wordt. Daarnaast zien we de laatste jaren bezoekers van verder weg. Comedytunes heeft eigen fans die online checken waar de shows zijn en zo belanden ze ook in Sint Anthonis.”
Komend seizoen staan er vier vrijdagen op de agenda: 10 oktober, 19 december, 27 februari en 10 april. Onder de volledige naam: 'Comedyhuus Oelbroeck presents Comedytunes'. Kaartjes kosten € 17,50. Voor het eerst is het nu ook mogelijk voor een passe-partout te kiezen. Je kan dan naar alle vier de avonden voor € 50,-. De zaal gaat open om 20.00 uur, de show start om 20.30 uur. George besluit: “Vrijdag 10 oktober trappen we af met Jules Keeris, Chris Verlaan, Meeuw Roovers en Jacob Spoelstra. We vragen de comedians altijd om na afloop nog even in de zaal te blijven voor een praatje – heel gezellig! En ja, de bitterballen achteraf zijn inmiddels ook traditie.”