Tussen de Buien Door: Een Warm Welkom in Sint Anthonis
1 augustus 2023
Vandaag brachten we een bezoek aan het gezin Bergholtz in Sint Anthonis om ze een welkomsttas te overhandigen. “Wat bijzonder dat jullie dat in het dorp doen, het is een warm welkom, zegt Geja”
Het gezin is druk bezig met hun verhuizing in het prachtig boerderijtje aan de Noordkant, waar voorheen de familie Geerts woonde. Een warm welkom wachtte ons toen we werden begroet door dochter Minke (14) en haar moeder Geja. Geja vertelde ons dat ze naast Minke, ook nog twee zonen hebben, Guus (16) en Faas (14).
We namen plaats aan de gezellige keukentafel, waar Minke ons vertelde over haar avonturen in het dorp. "Het is wennen om in een dorp te wonen," zei ze, terwijl ze lachend deelde dat de markt verrassend klein is met slechts twee kraampjes. "In Vianen was dat wel even anders, maar we wennen er wel aan."
Tijdens ons gesprek vertelde Geja dat ze leerkracht is in het basisonderwijs. Ze overweegt om na de herfstvakantie op invalbasis te gaan werken, om zo de scholen in deze nieuwe omgeving te leren kennen. We tipten Geja om eens bij basisschool Leander te informeren, waar ze wellicht mogelijkheden heeft.
Ted, de vader van het gezin, is geboren in Boxmeer en runt een makelaarskantoor in de regio Utrecht. Hij werkt meestal op kantoor en één dag per week vanuit huis. De kinderen gaan na de vakantie naar school in Boxmeer, waar ze hopen nieuwe vrienden te zullen maken. Geja is geboren en getogen in Vianen bij Utrecht.
Bijzonder verhaal
Een van de meest bijzondere verhalen die we hoorden, was dat het gezin familie is van ‘Meester Bergholtz’, naar wie de Meester Bergholtzstraat genoemd is. Opa Bergholtz heeft maar liefst 30 jaar lesgegeven aan de jongensschool. Een buurman vertelde het gezin dat hij nog bij opa Bergholtz in de klas heeft gezeten, wat Geja en Ted geweldig vonden om te horen. Een mooie connectie met het verleden.
Hobby
De familie Bergholtz deelt ook een bijzondere hobby: ze hebben twee prachtige Berner Sennenhonden: Eef en Emma. Tijdens de verhuizing was een van de honden zwanger, en Geja herinnert zich nog de drukte toen er zes schattige pups werden geboren. "Ik moest ze de eerste dagen om de twee uur met de fles bijvoeden, omdat moeder niet voldoende voeding had," lachte ze, "maar het was het allemaal waard om die kleintjes te zien opgroeien." Het zijn prachtige pups, die nu 11 weken oud zijn en de laatste gaat binnenkort naar het nieuwe baasje. “Gelukkig houden we nog 1 pup: Parel”, zegt Minke. Hun hobby is ook te volgen op Instagram, onder de accountnaam @bernesebffs.
Verbinding en elkaar helpen
Door Geja's zoektocht op het internet naar Sint Anthonis, kwam ze terecht op het online dorpsplein, Samen Sint Anthonis.nl waar ze de hulpvraag van Nisa tegenkwam. Zij vroeg om hulp met de Nederlandse taal. Geja aarzelde niet en benaderde Nisa om haar te helpen. Dit was het begin van een nieuw contact en het idee van vrijwilligerswerk kwam ter sprake. Voor nu wil Geja zich eerst settelen en hun nieuwe huis verbouwen voordat ze zich aan vrijwilligerswerk kan wijden. Haar rol in de redactie van het magazine van de Nederlandse Berner Sennen Vereniging is voor haar nu voldoende.
Na een gezellig gesprek, namen we afscheid van de familie Bergholtz. We wensen hun het allerbeste in hun nieuwe avontuur aan de Noordkant en hopen dat ze zich snel thuis zullen voelen in ons dorp en dat ze samen mooie herinneringen kunnen opbouwen.
Heb jij nieuwe buren laat het ons weten of ben je een nieuwe inwoner van buiten Sint Anthonis en wil je een welkom tas ontvangen? Stuur een mailtje naar: Dan neemt een dorpsverbinder contact met je op.