Interview uit de serie: Hoe is het met jou tijdens de Coronatijd? Op gepaste afstand interviewen de buurtverbinders inwoners uit de gemeente Sint Anthonis.
Vandaag laten we burgemeester Marcel Fränzel aan het woord.
Wilt u iets over uzelf en uw woonsituatie vertellen? Naam: Marcel Fränzel Geboren: Vriezenveen in Twente Woont in: Culemborg
Hoelang bent u burgemeester? Sinds 2002. Begonnen in Woensdecht, daarna Noord-Beveland, Veghel, Meierijstad, Oosterhout, Altena en nu in Sint Anthonis.
Wie of wat motiveerde u tot de studie of beroepskeuze? Er is geen opleiding voor burgemeester, ik kom uit het onderwijs en via het wethouderschap in Amersfoort uiteindelijk burgemeester geworden. Mijn inspiratie is om van betekenis te zijn voor anderen en enthousiast en samen met bevolking, raad en college te werken aan verbetering van de samenleving.
Kunt u aangeven wat u het mooiste vindt aan uw functie, wat heeft diepe indruk op u gemaakt? Vele voorbeelden zijn er te geven; maar het mooie van de functie is de grote afwisseling in werkzaamheden en het contact met mensen bij blijde en droevige omstandigheden. Na lange drukke maar noodzakelijke vergaderingen is het gewoon weer fijn om bij een 100-jarige of 60 jarig bruidspaar op bezoek te gaan en een gebakje te eten.
Welke situatie tovert een glimlach op uw gezicht of wat was de leukste ervaring? Mijn vraag aan een 103 jarige mevrouw was: “hebt u een advies aan mij hoe ik ook 100 kan worden?” Haar antwoord was in het mooie Brabantse dialect: “Gwoon niet dood gaan!”
Heeft de Coronatijd invloed op uw leven? Veel digitale vergaderingen en thuis werken.
Wat zijn de persoonlijke gevolgen van deze tijd voor u? Wat deed u eerst wat nu niet meer kan? Minder hartelijkheid door het ontbreken van een schouderklopje of het geven van een hand.
Hoe komt u deze tijd door? Wat ervaart u als minder plezierig of zelfs negatief? Proberen ondanks de beperkingen enthousiast te blijven en anderen te ondersteunen daarbij. Het perspectief voor ogen houden dat het uiteindelijk ook weer beter gaat worden.
De aanpak hoe om te gaan met corona is verschillend in landen om ons heen, hoe kijkt u daar tegenaan? We leven in een rijk land, met veel voorzieningen en maatregelen om de pijn te verzachten. Toch heeft het grote gevolgen voor jong en oud. Veel mensen die zich publiekelijk uitlaten over corona hebben niet echt verstand van virussen en bestrijding, al doen sommigen of ze dat wel hebben. We moeten dan ook met elkaar de grote groep deskundigen die de regering adviseren volgen en de maatregelen goed naleven. Pas als alles achter de rug is kunnen we echt gaan onderzoeken welke aanpak in welk land heeft het beste gewerkt.
Bent u bang om zelf corona te krijgen? Nee, maar ik blijf alert doe mijn uiterste best om de maatregelen op te volgen en het goede voorbeeld te geven.
We mogen en doen weer meer, hoe ervaart u de versoepeling, nu de cijfers weer gaan stijgen? Inmiddels heeft de regering ons allen opgeroepen niet te verslappen. Dat zullen we met elkaar moeten volhouden. Ik snap dat mensen zeggen: ‘ik ben wel klaar met dat virus’ maar daar staat tegenover dat het virus nog niet klaar met ons is.
Hoe kijkt u naar de toekomst? Positief, ik huldig het motto; ‘keep calm and carry on’. Dus in goed Nederlands: geen paniek en gewoon doorgaan met ons leven.
Heeft u nog een tip of top voor ons? Heb aandacht voor elkaar, bel wat vaker mensen op en blijf contact houden. Maximaal zorgen dat mensen niet vereenzamen.
Plaat een quote die bij u past. Grote dank aan onze buurtverbinders Samen Sint Anthonis voor alles wat jullie de afgelopen tijd voor onze inwoners hebben gedaan in deze Coronatijd!
Bedankt voor uw medewerking en tijd. Team Buurtverbinders Samen Sint Anthonis.